Jdi na obsah Jdi na menu

Základem stavby je plot! 01.05.2009

Nemilá zkušenost, že už i v rodné obci mého manžela se krade (přišli jsme o uložené lešeňové trubky, holt ve výkupu starého železa to jednu dobu bylo za dobrý peníz) nás dovedla k myšlence, že bez plotu materiál nakupovat nelze.

Už při získávání souhlasu od sousedů jsme se domluvili se sousedy z jižní strany, že zbudujeme plot na naše náklady, který už spoustu let chybí, ze starého zůstaly už jen demonstrativně stát tyčky. Se sousedy se vždy vycházelo dobře a tak nebyl žádný jiný důvod proč plot udělat dříve.

Rozeslala jsem poptávku po pletivu po všech různých dodavatelích a inzerentech z novin či internetu. Cenové relace se někdy lišili až o šílených 10. tisíc Kč. Nejvýhodnější nabídku nám však dal p. Arabčuk (http://www.aaplot.cz/), cena všech komponentů - 17.500,- Kč na 100 m plotu, navíc při objednávce nad 10. tisíc navíc zapůjčil elektrický vrták děr zdarma, což nám bylo velkou pomocí.

Pro jistotu jsme pro stavební úřad a stavební deník, co si vedeme od počátku našich plánů, vyfotili stávající plot, aby bylo zřejmé, že šlo o obnovu starého – tím pádem nebylo třeba žádné povolení od úřadů.

Na konci března se manžel s tchánem vrhli na vyvrtání děr a zabetonování sloupků, prodejce nám kladl na srdce, abychom nechali beton ve sloupcích vytvrdnout aspoň 14 dnů, tak jsme je vzhledem k našemu časovému vytížení nechali tvrdnout 5 týdnů .)


1. květen je svátek práce a proto se má pracovat! Tento den jsme vyplnili tedy dokončením plotu natažením pletiva. Manžel s tchánem napnuli dráty, dovezli se klubka pletiva a jelo se,  já pomáhala při rozmotávání a přidržování pletiva a také jsem byla vrchní spojovač pletiva při konci kluba, byla to maturita, ale zvládli jsme to, jen jsme nějak nevyšli s vázacím drátem, tak jej musel manžel zajet koupit do Baumaxu, ale rozdíl v ceně od Arabčuka oproti Baumaxu – Baumax přirážka ve výši 80 Kč L

Dílo se zdařilo nemyslíte?