Jdi na obsah Jdi na menu

Vážení návštěvníci našeho webu,

jsme rádi za tak velkou návštěvnost, kterou dle statistiky máme a rádi s Vámi podiskutujeme o stavebních problémech, klidně je sem pište :) nač víme odpověď, na to odpovíme :)

Zdraví Léňa a Raďa

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Častěji foťte

(kolaudace, 3. 7. 2012 1:38)

hahaha, kolaudace, ta bude u Vás dřív než u nás :-)

Tak se to zase kousek hnulo

(Petr a Erika z Jirkova, 30. 4. 2012 16:47)

Ahoj, tak se to zase kousek hnulo. Myslel jsem, že ty pouzdra při vchodu do obýváku budou každé z jedné strany a posuvné dveře budou na 2 půlky. Jedna se bude zasouvat na pravou a jedna na levou stranu. A ono asi ne? Tak hodně zdaru do omítek.:-)

Re: Tak se to zase kousek hnulo

(stavební pouzdra, 3. 7. 2012 1:36)

No to asi ne :-) jedno pouzdro je větší a to bude z předsíně do obýváku s kuchyní a to druhé je z předsíně do chodbičky k pokojům a koupelně. Ještě mi tam neladí ten náš záchod, tam mělo být pouzdro taky, ale to už bych si nevydupala, takže pozdě bycha honiti... no to se nějak vykoumá.... ale elektrikář mě asi zarazí.... neb se bude muset šoupnout jeden vypínač.... a nebo taky ne :-(

děkujeme

(Lenka a Radek, 20. 11. 2011 0:38)

Ahoj Jirko a Martino, děkujeme za zprávu. Také sledujeme kde kterou stavbu jiných samostavitelů na netu. Doufáme, že se Vám Pramos osvědčí jako nám. Největší zkouškou bude zima, ale máme dobrý pocit z oken již nyní.Takže díky za podporu!

gratulace

(Jirka, 15. 11. 2011 17:30)

Ahoj sleduju vás dlouho a strašně vám fandím .I my stavíme a bojujeme jak jen to jde máme skoro stejné stavby dnes vybíráme okna od Pramosu tak doufám že budeme stejně spokojeni jako vy - Držíme palce Jirka Martina

Ztracené bednění

(Jirka, 31. 5. 2011 15:52)

Dobrý den.
Máte super stránky a jelikož se chystám za pár dní také kopnout do země měl bych jednu otázku. Po zalití betonových pásů jste ihned pokládali do ještě živého betonu ztracené bednění? Děkuji za informaci Jirka

Re: Ztracené bednění

(Lenka a Ráďa, 31. 5. 2011 20:31)

Ztracené bednění jsme kladli tak hodinku po vylití základových pásů, aby se pěkně chytlo, avšak nestihli jsme všechno ten den, takže zbytek se dělal na maltu, ale nejlepší je to stihnout ten den, aby nevznikl žádný most :-) taky jsme hodinku po vylití zatloukli roxory na provázání bednění, které jím šlo skrz a pak se přivazovalo ke kari sítím. Přejem super zážitky a málo dohadů s manželkou :-) při Vaší stavbě a děkujem za pochvalu stránek.

Rada nad zlato

(Otakar Forman, Náchod, Kladská 1523, 6. 2. 2011 14:36)

Navržený domek chci vytápět krbovými kamny na dřevo s ohřevem vody (asi 15 KW) tak, aby obsluha byla v kotelně a do přilehlé obýv. místnosti prosvítalo jen esteticky zabudované, utěsněné sklo topeniště. Poraďte s výrobcem prosím.

Re: Rada nad zlato

(Otakar Forman, Náchod, Kladská 1523, 6. 2. 2011 14:41)

Navržený domek chci vytápět krbovými kamny na dřevo s ohřevem vody (asi 15 KW) tak, aby obsluha byla v kotelně a do přilehlé obýv. místnosti prosvítalo jen esteticky zabudované, utěsněné sklo topeniště. Poraďte s výrobcem a dodavatelem prosím.

Re: Rada nad zlato

(Lenka a Radek, 6. 2. 2011 20:09)

Zdravím Vás,
náš první záměr byl taky takový, chtěli jsme topit v kamnech, které mají krbovou vložku otvíravou z druhé strany - tedy z kotelny, aby se neprášilo v obýváku a tam bylo jen krásné pohledové okénko na hořící polena, vše je možné, jenže nám to bylo rozmluveno:
a) vysoká cena vložky při teplovodním systému - ohřev vody v radiátorech a taky když se otevírají dvířka a nad nimi je teplovodní plášť snižuje se tím účinnost vložky
b) v kotelně by prý bylo hrozné horko - musí být na to velká kotelna a to my neměli v projektu
dodavatele poradím krby Morava byla s nimi dobrá domluva, vždy na vše rychle odpovědí

Dotázek :)

(Lucka, 28. 9. 2010 15:07)

Dobrý den, chtěli bychom také začít stavět a proto se Vás chci zeptat, kolik penízek vylítne oknem jenom při papírování předtím než se začne stavět.. a jak dlouho Vám trvalo, než jste vyběhali stavební povolení... děkuju moc za odpověď

Re: Dotázek :)

(Lenka a Radek, 4. 2. 2011 8:19)

Zdravíme,
nás veškeré papírování okolo i s projektem vyšlo na nějakých 50 tis. Kč. Je třeba počítat i do budoucna, že budou další výdaje které na stavbě ani vidět nebudou - do úvěru a tak. Výpisy z katastru, kopie katastrální mapy atd.

Elektřina

(Pavlína Eflerová, 6. 12. 2010 22:15)

Dobrý den,
stavíme domeček, nyní vyřizujeme staveb.povolení.Narazili jsme na problém s elektřinou.Čekáme na zhotovení přípojky-uhradili jsme 6.500,- a nemáme pro stavab.úřad projekt od ČEZU. Ten to zdržuje a stále neřeší. Prý musí proběhnout výběr.řízení na realizaci připojky,snad v létě. To mě vyděsilo, chceme na jaře začít stavět.
PORAĎTE PROSÍM, jak stavební úřad "uspokojit" ohledně příslibu, že elektřina bude. Díky

Re: Elektřina

(Lenka a Radek, 4. 2. 2011 8:17)

No u nás dal Čez příslib a stačilo to - něco jako vyjádření k možnosti připojení, nevím kde přímo máte pozemek, zda někde daleko od sítě, kde bude nutné udělat nové vedení či tak něco, tak pak je možné, že to čez může zdržovat, ale pokud máte dráty či sloup někde blízko, stačí jen k stavebnímu povolení příslib - vyjádření k možnosti připojení. S pozdravem Lenka a Radek

Re: Rohové okno

(Lenka a Radek, 4. 2. 2011 8:14)

Zdravím,
rohové okno máme připraveno s 6 metrovým překladem a v současné době jsme vybrali dodavattel pro montáž oken a dveří na náš bungalov a to firmu PRAMOS, která je česká a vyrábí okna u nás, rohový sloupek tedy bude jen 70x70 mm což jsem chtěla co nejužší, když se dělal tak drahý překlad z monolitu. Pod okno pak dáme rohovou linku a v ní budou průduchy aby proudilo teplo od trubek od topení, tedy u okna přímo sedět nebudem, ale věříme, že jím táhnout nebude, pod i nad ním je totiž ještě styrodur - polystyren, takže tepelný most by měl být narušen a také věříme českým dodavatelům :)
Mějte se krásně. A můžete nám dát jen info od koho máte okno udělané vy?

topení

(Lucka, 16. 1. 2011 15:45)

Ahojky lidičky, manžel se nad volbou topení trápil více jak 2 měsíce, byl z toho zoufalý a ani jsem se nepokoušela zeptat jak to pokračuje. Nakonec jsme zvolili vaší variantu B (dřevo, uhlí v kotelně, ještě tedy v kombinaci s elektrokotlem. Stavět máme začít na jaře, zatím jsme v přípravách..V inspiracích jsem se ptala na obklady, tak se těším na odpověď:-) Lucka.kutalkova@seznam.cz

Re: topení A OBKLADY

(LENKA A RADEK, 4. 2. 2011 8:10)

Zdravíme, my nakonec ještě počkáme na veletrh v Brně, co bude v dubnu 2011, protože není jistý, zda program zelená úsporám klapne, takže ještě nevíme jaké topení bude, co se ale obkladů týče - ty fialové jsou od české firmy RAKO, stačí se podívat do jejich katalogu, určitě je tam najdete. Mějte se krásně a stavbě ZDAR!